Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 06:28 Bu haber 494 kez okundu
 
Alfredo Rodriguez ve Pedrito Martinez cazseverlerle buluştu
KÜLTÜR Haberi
Alfredo Rodriguez ve Pedrito Martinez cazseverlerle buluştu

Caz piyanisti ve besteci Alfredo Rodriguez ile perküsyon sanatçısı Pedrito Martinez konser verdi. Kübalı sanatçılar, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen ˮ26. İstanbul Caz Festivaliˮ kapsamında The Marmara Esma Sultanʹda sahne aldı.

Vokal performans da sergileyen sanatçılar, Küba klasiklerinden orijinal bestelere uzanan bir repertuvar icra etti. Alfredo ve Martinez, bu yılın şubat ayında çıkardıkları ve ˮAfricaˮ, ˮEstamos Llegandoˮ, ˮThrillerˮ, ˮCosas Del Amorˮ, ˮEl Punto Cubanoˮ ve ˮYo Volvereˮ gibi parçaların yer aldığı ˮDuologueˮ albümlerinden şarkılar seslendirdi.
İKİLİ HAKKINDA

Çocukluk yıllarında klasik piyano eğitimi almaya başlayan ve yıllar sonda yapımcı Quincy Jones tarafından Montreux Caz Festivali’nde keşfedilen Alfredo Rodriguez ile Afro-Kübalı perküsyon ve vokal stilini Havana ruhuyla harmanlayan Pedrito Martinezʹin yolları ilk kez, Rodriguez’in ˮThe Invasion Paradeˮ albümünde kesişti. Resmen bir ikili olduklarını 2017ʹde ilan eden ve o günden beri yolları hiç ayrılmayan sanatçılar, müziklerini ilk albümleri ˮDuologueˮda bir araya getirdi.   Kaynak: AA
Kaynak: Editör:
Etiketler: Alfredo, Rodriguez, ve, Pedrito, Martinez, cazseverlerle, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı