Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 09:54 Bu haber 143 kez okundu
 
BJK TV kapatıldı! Onlarca kişi işten çıkarıldı
GÜNDEM Haberi
BJK TV kapatıldı! Onlarca kişi işten çıkarıldı

Beşiktaş kulübünün resmi yayın organı BJK TV, yönetim kurulunun kararı ile kapatıldı. Kanalda çalışan 40 kişinin işten çıkarılabileceği açıklanırken, yayının bir süre daha yayına Youtube üzerinden devam edeceği öğrenildi.

Beşiktaş Yönetim Kurulu tarafından BJK TV'nin kapatılmasına karar verildi ve bütün çalışanların sözleşmeleri feshedildi.

Yeniçağ'da yer alan habere göre; kanalın yayınlarına YouTube üzerinden devam edeceği öğrenildi. BJK TV'de çalışanların sezon içerisinde maaşlarının sürekli geç ödenmesi, hatta 6 aylık dönemlerde maaş alamamalarının ardından kanalın kapatılacağı öğrenildi.

Yönetim kurulu, kulübe mali zarar verdiği gerekçesiyle BJK TV'yi kapatma kararı aldı. Kanalda yaklaşık 40 kadar çalışan olduğu ve hepsinin iş sözleşmelerinin feshedilececeği duyuruldu.

Kanalın ise bir süre daha Youtube üzerinden yayın hayatına devam edeceği öğrenildi.Başkan Fikret Orman, son seçim öncesi, "Kulüp kanalında 40 kişi çalışıyor. Ben dahil kimse izlemiyor" diyerek, kanalın faaliyetlerini durdurabileceği mesajını vermişti.

Bilindiği üzere Siyah-Beyazlı kulüpte uzunca bir süredir maaş krizi devam ediyor. Kulüp personellerinin 2 aydır, amatör branş çalışanlarının ise 4 aydır maaşlarının ödenemediği ifade ediliyor. 

Kaynak ;Halk tv

Kaynak: Editör:
Etiketler: BJK, TV, kapatıldı! Onlarca, kişi, işten, çıkarıldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı