Haber Detayı
20 Ağustos 2018 - Pazartesi 17:11 Bu haber 371 kez okundu
 
Vanʹda ˮkırmızı düdükˮ uygulaması
- Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğluʹnun katılımıyla ˮkırmızı düdükˮ uygulaması yapıldı - Zorluoğlu: - ˮÇocuklarımızı adeta bayram boyunca trafik polisleri gibi görevlendirdikˮ
- Haberi
Vanʹda ˮkırmızı düdükˮ uygulaması

VAN (AA) - Van'da Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığınca "Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük" uygulaması kapsamında trafik denetimine katılarak, sürücüleri trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı.

Van-Edremit karayolu uygulama noktasında Vali Zorluoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan ve Emniyet Müdür Mehmet Suat Ekici, sürücülerin trafik kurallarına uyup uymadıklarını kontrol etti.

Durdurulan araçların içerisindeki çocuklara kırmızı düdük, tişört, şapka ve çeşitli hediyeler veren Vali Zorluoğlu, çocuklara bu bayram boyunca fahri trafik polisi olma görevini verdi.

Zorluoğlu, yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığının bayramda trafik tedbirlerine özel bir önem atfettiğini söyledi.

Bakanlık talimatları doğrultusunda ülke genelinde olduğu gibi Van'da da trafik tedbirleri bakımından çok önemli çalışmalar yapıldığını vurgulayan Zorluoğlu, şöyle devam etti:

"Van'da trafik kazalarının minimuna indirilmesi için gereken tedbirler alındı. Ama bir farkındalık oluşturmak ve dikkati çekmek için biz de bayram öncesi böyle bir yol uygulamasına katıldık. İnşallah alınan tedbirler ve vatandaşlarımızın, sürücülerimizin göstereceği ilave hassasiyetle bayram boyunca kazasız belasız günler geçireceğiz. Van'da da bu manada her türlü tedbir alındı."

Bu yıl çocuklara da görev verdiklerini sözlerine ekleyen Zorluoğlu, "Çocuklarımızı adeta bayram boyunca trafik polisleri gibi görevlendirdik. Çocuklarımız, sürücü olan anneleri veya babaları hata yaptığında, trafik kurallarına uymadıklarında onlara verdiğimiz düdükler ile annelerini babalarını ve sürücüleri uyaracaklar. İnşallah kazasız, belasız, huzurlu ve sağlıklı bir bayram geçiririz. Ben tekrar bütün vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum." diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vanʹda, ˮkırmızı, düdükˮ, uygulaması, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı